Informacija telefonu 8 (46) 41 00 27
Darbo laikas I-V 8:00-20:00

Klaipėdos psichikos sveikatos centro veikla karantino metu

Lietuvoje paskelbus karantiną (nuo š.m. kovo 16d. iki š.m. birželio 16d.) dėl šiuo metu paplitusio COVID-19 viruso, kitaip žinomo kaip koronavirusas, Klaipėdos psichikos sveikatos centras organizuoja savo veiklą nuotoliniu būdu. Pacientų ir kitų asmenų lankymasis Klaipėdos psichikos sveikatos centre neleidžiamas išskyrus būtinosios medicinos pagalbos poreikius, dėl paskirtų prailginto veikimo vaistų suleidimo ar kraujo ištyrimo pacientams vartojantiems leponeksą (klozapiną).

Karantino metu:

  • Gydytojai psichiatrai konsultuoja, pratęsia gydymą, išduoda ir pratęsia nedarbingumo pažymėjimus nuotoliniu būdu. Esant poreikiui su gydytoju galite susisiekti telefonu. Gydytojų telefonų numerius rasite čia.
  • Psichikos sveikatos slaugytojos atlieka prailginto veikimo vaistų suleidimo funkciją.
  • Profilaktinės komisijos minėtu laikotarpiu nevykdomos. 
  • Socialinių darbuotojų individualios konsultacijos teikiamos telefonu.
  • Medicinos psichologai psichodiagnostinių tyrimų neatlieka. 
  • Medicinos psichologų individualios konsultacijos atliekamos telefonu. Medicinos psichologų numerius galite rasti čia.

 

Rūpindamiesi savo ir savo artimųjų sveikata likite namuose. Iš namų išeikite tik esant būtinybei. Taip pat laikykitės higienos reikalavimų (t.y. dažnai plaukite rankas, kosėdami ar čiaudėdami atlikite tai į sulenktą alkūnę arba prisidenkite veidą vienkartine nosinaite) bei laikykitės socialinio atstumo.  

 

Jausdami nerimą galite sau padėti naudodamiesi psichikos sveikatos specialistų sukurtomis programėlėmis „Ramu“ bei „Pagalba sau“, kurias galite rasti Google Play bei App Store parduotuvėse savo telefone. Programėlių parsisiuntimas ir naudojimas yra nemokamas.

Visą parą anoniminė psichologinė pagalba suaugusiems teikiama „Vilties linijos“ telefonu 116 123. Daugiau informacijos www.viltieslinija.lt

Visą parą anoniminę psichologinę pagalbą vaikams ir paaugliams telefonu, internetu, laiškais teikia „Vaikų linija“. Daugiau informacijos galite rasti: www.vaikulinija.lt

 

Daugiau informacijos dėl naujojo koronaviruso galima teirautis:

  • Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 (pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų) – visą parą, visoje Lietuvoje, nemokamai;
  • Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija +370 618 79984   ir   +370 616 94562 (visą parą);
  • Elektroniniu paštu koronavirusas@sam.lt.

Patikima informacija apie COVID-19 bei patarimai talpinami Pasaulio sveikatos organizacijos internetiniame puslapyje. Norėdami atidaryti informacinį puslapį spauskite čia.  Informacija puslapyje pateikiama anglų kalba.

Saugokime vieni kitus ir likime sveiki!

Parengė Klaipėdos psichikos sveikatos centras

 

Šaltiniai

Koronavirusas. Pasaulio sveikatos organizacija. (2020).  [žiūrėta: 2020-03-25]. Prieiga per internetą: https://www.who.int/health-topics/coronavirus#tab=tab_1.
Informacija visuomenei. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija. (2020). [žiūrėta: 2020-03-25]. Prieiga per internetą:http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/informacija-visuomenei.