Informacija telefonu 8 (46) 41 00 27
Darbo laikas I-V 8:00-20:00

Farmakoterapijos metadonu kabineto įrengimas VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centre

Piktnaudžiavimas nelegaliomis psichoaktyviomis medžiagomis ir priklausomybė nuo jų išlieka didelė priklausomybių psichiatrijos problema Lietuvoje, ypač didmiesčiuose. Apie 80 proc. priklausomų asmenų vartoja nelegalius opioidus. Klaipėdos žalos mažinimo kabinetuose per 20 veiklos metų registruota virš 2000 vartotojų, tai reiškia, kad apie 1500 iš jų vartoja opioidus. Nuo XX amžiaus 60-ų metų opiodinės priklausomybės gydymui naudojamas sintetinis ilgalaikio veikimo opioidas metadonas, kurio pagalba pacientams pavyksta nutraukti nelegalių opioidų vartojimą, stabilizuoti jų psichinę ir fizinę sveikatą, pradėti socialinės reabilitacijos bei reintegracijos procesus.

Siekdami padidinti šio gydymo metodo prieinamumą,  VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centras iškėlė tikslą inicijuoti kabineto remontą ir įrengimą, tam kad būtų galima plačiau taikyti farmakoterapiją metadonu asmenims, sergantiems opioidine priklausomybe.

Projekto rezultatas pasiektas. Farmakoterapijos metadonu kabinetas VšĮ Klaipėdos psichikos sveikatos centre suremontuotas ir įrengtas. 

Projektas finansuojamas iš Europos Regioninės plėtros fondo.